Zápis dětí do mateřských škol - Plzeň
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet pracovišť mateřských škol:0

91. mateřská škola Plzeň, Jesenická 11, příspěvková organizace

Adresa: 
Jesenická 11
PSČ: 
323 00
Městský obvod:
Plzeň 1
Telefon: 
724 158 427
Ředitel: 
Bc.Iveta Burešová
Adresa poskytování vzdělání: 
Jesenická 11

Informace školy

Mateřská škola má šest tříd. K dispozici má tři pavilónové budovy a provozní pavilon.Mateřská škola je od srpna 2009 po rekonstrukci. Kapacita MŠ je 150 dětí. 

Všechny třídy jsou věkově smíšené, jedna ze tříd je pro děti s vadami řeči.  Škola vzdělává dle školního vzdělávacího programu s názvem " Sluníčko ti sílu dává, ze semínka květ se stává". 

Každá třída disponuje prostornou hernou a ložnicí, hygienickým zařízením a přípravnou kuchyňkou. Třídy jsou funkčně a moderně zařízeny, nápaditě a členitě řešeny. Jsou podnětné a na odpovídající estetické úrovni. Všechny třídy jsou vybaveny klasickými počítači, některé počítači Kid Smart a dvě  třídy interaktivními tabulemi.

Součástí hlavní budovy mateřské školy je též keramická dílna s vlastní pecí a hospodářský pavilon s kuchyní, prádelnou, sklady a kancelářemi. V tomto pavilonu je   zrealizována pro děti  „Oáza zdraví“ – vířivý bazén a infrasauna.

Hlavní budova mateřské školy je obklopena velkou a členitou zahradou nesoucí název „Oáza klidu a setkávání“. Je bohatě vybavena a je využívána  pro pohybové, výukové  a relaxační  činnosti. Dětem optimálním způsobem umožňuje dostatečné vyžití toto vybavení: sportovní hřiště s umělým povrchem, sestava Jolana, kolotoč, domečky, tabule na kreslení, stoly s lavičkami, pískoviště s pergolou, sestava Pyramida s lávkou, sestava Viadukt, pružinová houpadla, solární sprchy, dřevěný vláček, bylinková zahrádka, hmatová stezka Stonožka Božka, přírodní biotop, ohniště, dřevěná auta, zahradní domek.