Zápis dětí do mateřských škol - Plzeň
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet pracovišť mateřských škol:0

6. mateřská škola Plzeň, Republikánská 25, příspěvková organizace

Adresa: 
Republikánská 25
PSČ: 
312 00
Městský obvod:
Plzeň 4
Telefon: 
727 979 189, 378 027 911
Ředitel: 
Martina Baníková
Adresa poskytování vzdělání: 
Republikánská 25

Informace školy

Naši mateřskou školu najdete v Plzni na Letné a poznáte ji podle fasády s motivem šneka v kombinaci s korunou stromu. Škola se nachází v blízkosti MHD trolejbusů č. 11 a č. 15 a autobusů č. 30 a č. 29.

Děti, které naši mateřskou školu navštěvují, jsou z blízkého okolí, ale vyhledávají ji také rodiče z jiných částí města a přilehlých obcí. Důvodem je zaměření školy na environmentální výchovu, ekologii a zdravý životní styl.

Součástí školy je školní jídelna. Do dětské stravy zařazujeme racionální potraviny, obiloviny, denně mají děti ovoce a zeleninu. Dbáme na šetrné technologické postupy při zpracování jídel. Během celého dne mají děti k dispozici několik druhů nápojů.

Od roku 1992 se naše mateřská škola úspěšně prezentuje jako škola s ekologickým zaměřením. Tento program dává image nejen vnitřnímu prostředí školy, ale také vzhledu budovy a zahrady. Naše škola má vkusný interiér s množstvím zeleně, který zdobí výtvarné práce dětí. Najdete u nás drobné živočichy, o které se společně staráme.