Zápis dětí do mateřských škol - Plzeň
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet pracovišť mateřských škol:0

44. mateřská škola Plzeň, Tomanova 3,5, příspěvková organizace

Adresa: 
Tomanova 3,5
PSČ: 
301 00
Městský obvod:
Plzeň 3
Telefon: 
731980722
Ředitel: 
Mgr. Vlasta Willová
Adresa poskytování vzdělání: 
Tomanova 3,5

Informace školy

Naše trojtřídní MŠ má svůj počátek ve vile U svépomoci 11 již od roku 1956. V roce 2001 jsme se přestěhovali nedaleko, do nově vybudovaných prostor v Tomanově ulici č. 3-5, a tak zůstali v klidné části městské čtvrti Bory. Tato poloha nám stále poskytuje širší možnosti zajímavých vycházek do okolí. Velkým přínosem je naše zahrada, která prošla úpravou a realizací projektu Kouzelná zahrada.

Škola je moderní, vyhovující veškerým kladeným požadavkům. Přesto nové prostory tříd umožňují svým atypickým řešením udržení rodinné atmosféry. Jsou barevně vymalovány, doplněny vkusnou dekorací a vybaveny nábytkem dělaným na míru s moderním, přehledným a dobře dostupným systémem ukládání hraček.

Vztahy v celé mateřské škole budujeme na základě důvěry, svobody a respektu. Společně s dětmi domlouváme pravidla vzájemného soužití. TVP (třídní vzdělávací program) vychází ze ŠVP (školní vzdělávací program) s názvem „Srdíčková školička“. Témata vybíráme s ohledem na potřeby a přání dětí tak, aby téma bylo dětem blízké, poutavé a zajímavé. Preferujeme aktivní podíl dětí ve výchovně vzdělávacím procesu.