Zápis dětí do mateřských škol - Plzeň
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet pracovišť mateřských škol:0

38. mateřská škola Plzeň, Spojovací 14, příspěvková organizace

Adresa: 
Spojovací 14
PSČ: 
326 00
Městský obvod:
Plzeň 2 - Slovany
Telefon: 
377 442 061
Ředitel: 
Bc.Irena Cholinská
Adresa poskytování vzdělání: 
Spojovací 14

Informace školy

Dobrý den, vítáme Vás na našem PARNÍKU, oáze uprostřed sídliště

Jsme mateřská škola na Slovanech, schovaná ve vnitrobloku nedaleko Galerie Dvořák. Budova školky je po celkové rekonstrukci a určitě nás nepřehlédnete díky krásné barevné fasádě PARNÍK. Máme tři hezké třídy pro naše ŽABKY, RYBKY a PLAVČÍKY, nově vymalované vnitřní prostory, dobře vybavenou tělocvičnu, interaktivní tabuli, učebnu angličtiny, výtvarný atelier, velkou krásnou zahradu v přírodním stylu  s již vzrostlými stromy a nechybí u nás ani AKVÁRIUM s ŽIVÝMI RYBIČKAMI.

S dětmi jezdíme do solné jeskyně, na plavání, seznamujeme je s angličtinou, máme zde keramiku i dětský aerobik.

Na palubě našeho PARNÍKU vládne POHODA a ÚSMĚV, jsme školka spíše rodinného typu. Všichni naši lodní důstojníci jsou plně kvalifikovaní, ostatní lodní personál je profesionální, velmi spolehlivý a vstřícný. A paní kuchařky v podpalubí nám každý den připravují něco zdravého, pestrého a hlavně velmi chutného. Na škole působí i speciální pedagožka, která dětem pomáhá s přípravou na vstup do ZŠ.

S dětmi pracujeme podle Školního vzdělávacího programu DĚTI V PRUHOVANÉM TRIKU PLUJÍ SVĚTEM NA PARNÍKU, který byl velmi dobře hodnocen Českou školní inspekcí.

Cílem celého kolektivu je vytvořit pro děti takové prostředí, kde jim bude dobře, kam se budou těšit a kde se cítí bezpečně, obklopeni citem, laskavostí a vlídností, ale i humorem. Důraz je kladen i na plnohodnotné stravování a dostatečné pohybové aktivity. Náš školní vzdělávací program vychází z potřeb a zájmů dětí. Cílem je podporovat a prohlubovat dětskou fantazii, představivost, tvořivost a zvídavost. Dát dětem dostatečný prostor pro vyjadřování, umožnit jim hledat odpovědi na otázky, být jim dobrým a srdečným průvodcem. V naší mateřské škole je u dětí rozvíjena samostatnost, pocit sebeúcty a zdravá sebedůvěra. Děti jsou vedeny ke vzájemné spolupráci a ohleduplnosti, učí se i přijímat odpovědnost za své chování.

Více informací o školce najdete na našich hezkých stránkách: www.ms38.plzen.eu

A nebo se k nám přijd´te rovnou podívat. Určitě se Vám u nás bude líbit... :-)